| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani, 1, 70 si 70 kg...sunt prea grasa si nu stiu ce sa fac sa slabesc, am mai incercat si nu reusesc deloc, voi ce parere aveti? sunt prea grasa pentru inaltimea si varsta mea? mersi pentru rasp :*

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cu cel putin 10 kg da esti supraponderata, mergi la un medic nutritionist sa iti faca analize si sa-ti prescrie o dieta dupa organismul tau.Bafta!

| Bianka a răspuns:

Nu ai mare nevoie sa slabestibig grin
Daca te deranjeaza, bineinteles ca poti slabi cateva kilogramebig grin Esti inalta si asta e bine!
Nu manca dulciuri, chipsuri.sucurile iar nu sunt bune daca vrei sa slabesti, si sa nu mananci multa paine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grasa nu prea cred ai inaltimea potrivita dar iti pot da o reteta sa ti dieta da vreihappy carne fiarta sau pe gratar legume fructe dar toate regulat ok multa bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer ai inaltimea si greutatea potrivita...eu de exemplu cand eram mai mica eram putin slabuta si acum sunt dar pentru asta i-am ignorat pe cei din jur dar daca te deranjeaza consulta un medic.