| alinaWalina a întrebat:

Am 17 ani. In curand se apropie majoratul prietenului meu, iar eu pana acum nu am mai fost la majorate deci ce se face pe acolo? cum sa ma port, etc...
In ce sa ma imbrac(asa ca o idee)
Va rog mult dati-mi niste sfaturi.
Ms.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna
Un majorat este ca si o petrecere normala numai ca se serveste ziua cuiva, imbracamintea depinde de locul in care se va petrece majoratul de ex: daca intr-un restaurant, te imbraci mai elegant cu o rochie de seara sa zicem cea ce ai purta tu in mod normal la o nunta
- daca il tine in casa lui atunci te imbraci mai practic cum ar veni cu blugi + tricou mai ales acum cand ii iarna o rochita ceva mai groasa care se gasesc in aceasta perioada

http://www.google.ro/......tp?/imgres

ceva in genul asta + incaltaminte cizme fie cu toc fie fara e indiferent

-daca e o petrecere la un club ar trebui sa adopti o vestimentatie mai sexy si un make up inchis bogat in creion negru

http://www.google.ro/......tp?/imgres

+ incaltaminte tocuri, ar fi de preferat ceva peste 10 cm dar daca nu te descurci pe ei vei lua cel putin un toc de 7 cm

Sper ca te-am fost de ajutor
pa, pa

1 răspuns:
| opal a răspuns:

Rochita si pantofi cu toc. O sa se danseze, o sa se bea, atat timp cat esti cu prietenii tai si nu intreci masura cu alcoolul o sa te distrezi foarte bine.