| osimplafata a întrebat:

Am 17 ani si am o relatie cu un baiat de aproximativ 1 an si ceva. Problema este ca parintii mei nu sunt de acord, conceptia lor este: "nu poti sa faci scoala si sa ai si iubit". De ceva timp ei stiu ca nu mai suntem impreuna pentru ca ne-am despartit la un moment dat dar ne-am impacat evident pentru ca ne iubim. Ma vad vorbind la telefon si incep certurile, pe mess abia daca mai intru petru ca nu pot sa-i spun ca mami daca ma vede vorbind cu el ma cearta.Ne-am intalnit o perioada pe ascuns dar si-a dat mami seama si mereu ma suna, iar cand ies pe-afara am certuri cu ea pentru ca stie ca merg sa ma intalnesc cu el. E din ce in ce mai greu ca m-au atentionat deja de cateva ori sa termin aceasta relatie dar eu n-am facut-o, acum am noroc ca nu s-a terminat scoala si am motiv sa mai intarzii dar nu stiu ce voi face in vacantasad si mi-e teama sa nu se sature si el ca a forst prea intelegator pana acum si ma simt prost cand trebuie sa ma ascund ca ma vede nu stiu ce vecin sau ruda care le-ar putea spune parintilor.Pe de alta parte stiu ca nu doar motivul cu scoala e singurul. Iubitul meu este un baiat cat se poate de normal, nu e la cel mai bun liceu din oras sau din cea mai de seama faminie.Stiu ca au dreptatea lor si ca-mi vor binele dar sunt prea exigenti avand in vedere ca iubitul meu are ince 18 ani. Ce pot sa fac, sa ne despartim nu pot concepe, am mai incercat si am suferit mult, am slabit foarte mult, plangeam intrunasad sincer e primul baiat la care am tinut atat de mult si care ma respecta, nu m-a presat vreodata sa avem relatii intime cand voi simti ca e momentul atunci se va intampla si nici n-am avea cum la cat de rar ne intalnimlaughingAstept raspunsuri, am nevoie sa mai discut si cu alte persoane in afara de prietene, colege si altii.

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Spune'le parintilor ca prietenul tau nu are nici o legatura cu scoala.Ca tu poti sa le impaci pe amandoua.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ar trebui sa le explici parintilor tai cum sta treaba ca il iubesti si ca poti sa faci scoala si daca ai iubit, e usor de spus dar mai greu de facut.Si parintii mei tot asa sunt, si eu tot 17 ani am si ma intalnesc cu prietenul meu pe ascuns pentru ca si parintii mei au aceeasi conceptie.Ar trebui sa inteleaga si ei pentru ca nu cred ca au fost mai diferiti ca noi la varsta de 17 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut zile parintilor tai cal iubesti mult mult de tot si fara el nu poti sta. si daca nu te lasa lasa-i sa vb si u umbla in continuare cu el si gata nu-i baga in seama.