| Dianna_8523 a întrebat:

Nu prea stiu ce sa mai cred. S-o iau cu inceputul.IMi place de un baiat, el are sa zic asa o "relatie" cu o fata, dar na nu e relatie laughing nici nu se baga in seama, a fost ceva doar dintr-o gluma. Insa nu prea stiu ce sa cred pentru ca el la scoala mereu ma striga sa vorbim si in ore, de ex merg cu el acasa si pe drum chiar ne distram, radem etc ma asteapta daca intarzii... si multe altele. Mi se pare putin ciudat pentru ca la scoala vorbim foarte des si toata lumea vede ca ma striga sau ca vorbim si asa, insa cu "prietena" lui nici o vorba nu scoate nici la scoala nici pe mess sau asa in general. Chiar nu stiu ce sa fac? Sa renunt?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu renunta! De ce sa renunti? Poate ca vei avea sansa se a fi cu el...incearca sa il cuceresti, desi are sa zicem o relatie, daca spui ca nu isi vorbesc, nu se baga in seama si cu tine e asa, eu cred ca el simte poate ceva pentru tine dar nu ti-a recunoscut, poate e mai timid sau vrea sa mai astepte si de aceea s-a indepartat de prietena lui, sa stea mai mult in preajma ta, sau poate nu, ...numai el stie ce e in mintea si in inima lui dar totusi nu renunta dinainte de lupta, ca numai cine risca, castiga; nu se stie de unde sare iepurele si poate ca pana la urma el o va lasa pe acea fata si va fi cu tine, dar se poate sa nu fie asa, nu conteaza, merita sa incerci, continua sa vb cu el, cucereste-l si apoi cine stie ce va urma; bafta!

| Veve :X a răspuns:

De ce sa renunti? Baiatul poate chiar vrea ceva serios cu tine (nu ma refer sa te ia de nevasta si sa-ti faca 10 copii laughing ) adica poate te place si ar vrea sa fiti impreuna dar poate e prea timid sau ii este frica ca o sa-l respingi. Daca va intelegeti bine ia spune`i tu ca ti la el, ca iti este simpatic sau daca tu consideri ca ar functiona, spune`i chiar ca il placi happy, s`ar putea ca si el sa-ti spuna ca te place dupa ce observa ca esti dispusa sa faci primul pas happy. Nu te mananca nimeni daca ii spui ca il placibatting eyelashes si nu se va supara nimeni pe tine happy. Hai lasa rusinea acasa si cu tupeu inainte!

Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa renunti? din cate ai zis tu, pare ai fi un tip de treaba, eu una nu l-as lasa sa-mi scape printre degete, mai ales ca relatia cu fata aia de doar de... ochii lumii! Nu poti sa renunti asa, incearca macar! Poate ca nu spune nimic pentru ca nu vrea sa o raneasca pe fata aia, sau...nu stiu, chair e putin ciudat! In orice caz, eu te sfatuiesc sa incerci!

| Inna_8819 a răspuns:

Pff decii chiar asa o patesc si eustraight face
Si el e in sc cu mine chair in acceasi clasa, are prietena, dar nu o prea baga in seama, cand se mai intalnesc asa pe coridor in pauze mai stau impreuna dar in rest nu prea. el sta cu baietii mai mult iar cand ma vede vorbeste cu mine,, mie mi-a dat de inteles ca ii place de mine... a fost un timp cam de 2 saptamana cand vorbea cu mine ma saluta ma ajuta cand aveam probleme dar acum s-a cam indepartat. dar eu am observat ca tot parca simte ceva pentru minee.deci nu stiu nici eu ce sa fac imi este firika sa ma insel... poate el nu simte nimicstraight face mie una imi placee ff mult de el