| andreimazureac a întrebat:

Buna am 17 ani si dupa ce ma barbieresc nu se taie tot firul pana la piele se simnte deca pui mana(numai pe gat) si e inervant cateodata ma si ustura si folosesc gilette cu 3 lame. ce sa fac? e prea moale firul de par

2 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Trebuie sa iti ramana putin peste, asa sunt inclinate lamele ca sa nu iti taie pana sub piele ca daca se intampla asa iti vor creste firele pe sub piele si vor semana cu niste cosuri foarte naspa. De asemenea ca sa scapi de usturime iti recomand sa te dai cu un after shave imediat dupa ce te razi. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai te rade contra ca sa nu te mai usture insistent zic
si esti barbat firul are radacina; ca sa nu se mai simta trebuie zmuls
dar nu te sfatui