| ZuettH a întrebat:

am 17 ani si ma confrunt cu o mare problema poate unii o sa zică ca sa mai las timp sa treacă sau chiar o sa spună sa las "Fițele".
Cum sa spun sa nu înceapă nimeni sa își bată joc? Nu am sâni aproape deloc. Ce as putea sa fac?
Am găsit o crema pe net "bust cream spa" dar nu știu daca este buna sau nu, a folosit-o cineva? Acum fără Glume va rog. Este buna de ceva? (Daca a folosit-o cineva va rog sa îmi răspundă)
Va mulțumesc

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Crede-mă că nu știu existau exerciții sau din câte știu masarea circulară ajută
Poate dacă te îngrași și slăbești ar ajuta
Am citit undeva că ai avea nevoie de suplimente cu fitoestrogen
Tot ce am spus mai puțin ultima sunt doar presupuneri, sper să te ajute într-un fel sau altul.

| MissADEEL a răspuns:

Nu ai cum decât prin artificii precum clasicele șosete în sutien, sutien cu push-up sau conturarea sânilor (http://img.styl.fm/......x583.jpg).
Variantele alea nu ți le recomand deoarece poți ajunge în pat cu un băiat și atunci totul va deveni destul de penibil.
În schimb, ceea ce te sfătuiesc e să faci sport. Ai grijă de cealaltă pereche de forme. Fă exerciții pentru mușchii fesieri, la sală, cu greutăți. Așa distragi atenția de la problema ta. În plus, există băieți cărora nu le pasă de sâni, dar vor un fund bombat.
Încearcă și exerciții pentru fermitatea sânilor, că tot vorbim de sport. Le ridică și le dă un aspect plăcut.
La varianta cu implanturi te-ai gândit și tu cu siguranță. Poate vei dori să apelezi la chirurgie peste câțiva ani când corpul se va opri din creștere. Însă, până atunci, cred că cel mai bun sfat care poate fi oferit este să te iubești așa cum ești! Toată lumea are defecte. Nimeni nu e perfect. Acceptă lucrul acesta și nu te urî pe tine însăți pentru că Mama Natură nu te-a înzestrat. Uită-te în schimb la calitățile tale și dezvoltă-le pe cât posibil.

| MariaMary122333 a răspuns:

Buna! Multumeste-I lui Dumnezeu ca te-a lasat sanatoasa. Dar chiar asa trebuie sa fie omul? Vreau ţaţe mari, vreau ţaţe mici. Serios? Dar chiar iti bati joc de tine.
Inseamna ca esti slaba. Vai toate fetele care au sanii mari sunt niste dame de companie. Asta vrei sa fii si tu? Ai 17 ani. Sa traiesti si sa fii sanatoasa! Pastreaza-ti copilaria si lasa-l pe Dumnezeu sa te schimbe. El te-a lasat pe lumea asta fiind o fata speciala. O fata speciala prin simplitate. Lasa cremele si ti-am zis: PASTREAZA-TI COPILARIA!
Bianca Draguseanu, daca nu ma insel, sau care vedeta, spunea ca vrea sa scape de silicoane ca o doare spatele de acei sani mari. Fii serioasa, asa putin!

| AndreeaAndree1514 a răspuns:

Buna iubita! Am citit despre problema ta si eu vreau sa te sfatuiesc sa nu mai fii asa de complexata si sa incepi sa te accepti asa cum esti! Eu am aproape 24 de ani si pot spune ca mama natura m-a inzestrat destul de bine! Dar pentru mine nu inseamna nimic eu ii doresc mai mici, dar asa suntem noi fetele! Niciodata nu ne multumim cu ce avem. O sa vezi ca peste ani nu o sa mai gandesti la fel, plus ca tu inca ai corpul in schimbare! Cat despre crema, nu te ajuta cu absolut nimic! Gandeste-te ca toti vor sa faca bani din problemele altora! Eu iti doresc sa ai mai multa incredere in tine si oricand vrei sa vorbim despre un subiect delicat, iti stau la dispozitie!