| Brigiduță a întrebat:

Cum sa scap de rusine? Stiu ca trebuie pur si simplu sa fac acel lucru fara sa stau sa mai gandesc,dar tot timpul cand imi propun asta nu reusesc, vreau să devin si eu mai "iubitoare" si nu reusesc laughing, un sfat ceva? Multumesc frumos oricum.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andreea555555555555 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Nu prea imi pot exprima sentimentele. Însă, online am mai mult tupeu. laughing și când mă apuc fac niște romane de ajung la suflet. Așa fă și tu, iubirea nu se exprimă doar în cuvinte, ea se simte, se simte printr-o îmbrățișare strânsă, chiar și într-o ceartă. Nu e problema la tine, doar îți trebuie timp și încredere.

7 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Draga mea atunci cand vei fii complet pregătita vei vedea ca rusinea va dispărea. Deocamdata incearca sa te apropii de el cu mai multă încredere in tine. Asta iti lipseste încrederea. Succes!

| Brigiduță explică (pentru croissant):

Vă mulțumesc frumos pentru sfat happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce treaba are rusinea cu "iubitoarea".
Poate ne explici mai pe indelete, ca sa te intelegem si sa te ajutam.

| Xalion a răspuns:

Ce ar trebui sa inteleg prin iubitoare laughing? Fii mai explicita

| Brigiduță explică (pentru Xalion):

Vreau să îi arat afectiune prietenului, nu am avut parte de prea multa dragoste in jurul meu laughing si acum cand as vrea sa ii ofer si eu putina "dragoste" nu prea reusesc, si nu reusesc sa schimb asta laughing

| IasminaIasminna a răspuns:

Îți spun din proprie experiență, când găsești persoana potrivită pentru tine, simți asta, și scapi de rușine fara sa vrei. Nici nu ți dai seama. *Acea persoana* (persoana potrivită pentru tine) te va face sa te simți așa bine și inregula cu el încât o sa uiți de toată rușinea

| romefantastic a răspuns:

Imbata-te.Cand esti beata nu o sa mai ai pic de rusine si dupa vezi ca nu a fost asa rau si o sa iti treava