| lAuRitAs a întrebat:

Buna am 17 ani sunt la liceu cu profil de turism si alimentatie, si mai tarziu as vrea sa dau la facultatea de actorie adica sa devin actor are vreo importanta daca am avut alta specializare in liceu fata de facultate astept raspuns ...mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu are absolut nimic. Nu te respinge nimeni. Tu trebuie doar sa indeplinesti conditiile de admitere la facultatea la care vrei sa mergi(la buget sau cu taxa), iar mai apoi sa te descurci cu studiile. Adica...nu cred ca te-ai descurca daca ai fi la filologie si apoi ai vrea sa mergi la politehnica... Habar nu am ce cerinte ar putea fi la facultatea de actorie, dar poti afla pe internet.

| stephanysweet a răspuns:

Eu am auzit ca profilul din liceu nu conteaza pentru ce vrei sa faci mai departe. sper ca ti-am fost de ajutor.