| Namcum a întrebat:

Buna,am 18 ani fara 2 luni aproape, am 1.80 si as vrea tare mult sa mai cresc inca 5-6cm maxim...Mai am vreo sansa sa cresc, Pana acum 2 ani am facut sport intens, dar cam de atunci m-am lasat, si m-a lasat si cresterea totodata. Dati-mi niste sfaturi bune!

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In mod normal cresterea in inaltime poate dura pana in jurul varstei de 22 de ani.Sunt suficiente exercitii usoare, cateva alergari, pentru mentinerea tonusului, iar restul vine de la sine.