| dayana007 a întrebat:

Buna am 18 ani si am un prieten de 25.Ne-am cunoscut la discoteca acum doua luni.Verisorul lui (care sta cu cea mai buna prietena) i-a zis de mine ca sunt fata cuminte(eu virgina fiind), el fiind satul de fete usoare caci a avut destule. Dupa un timp am fost impreuna dar ne am despartit, nu doar a vrut sa ma culc cu el, ci a facut niste gesturi care m au speriat si am fugit de la el de acasa. Dupa o saptamana am aflat ca a venit dupa mine dar nu ma mai gasit; am vorbit cu el si si-a cerut scuze... L am iertat si acum suntem impreuna de cateva zile.Acum insista foarte mult sa ma culc cu el si il inteleg, dar el nu ma intelege pe mine cand ii spun sa mai astepte sa fie din dragoste si special.Imi place de el si sunt sigura ca nu m ar lasa, dar mi e foarte frica de act in sine si cred ca e mult prea devreme.

Răspuns Câştigător
| ancuu_4885 a răspuns:

Dupa parerea mea eu zic ca e un mincions. daca te-a cautat dupa ce ai plecat cum de nu te-a gasit? te-a sunat sau ceva? si de la cine ai aflat ca te-a cautat? daca de la un prieten de-al lui e clar ca te minte.winking si in legatura cu "actu`" daca, chiar tine la tine te-ar intelege. insa crede-ma ca daca vei ceda mai apoi o sa va desp. si nu peste o saptamana sau o luna ci peste cateva luni bune si at te va considera si pe tine o fata usoara la fel cum le-a facut si pe celelalte fete.
in fine faci ce vrei.insa nu-i acorda prea multa incredere in treaba asta ca s-ar putea sa fii tu aceea care sufera.
bafta.:*

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Din punct de vedere fiziologic, esti pregatita
Din punct de vedere moral, depinde doar de tine si de elthinking

| pwp a răspuns:

Gandesti foarte matur dayana!
spune-i sa te mai astepte pentru ca u nu esti pregatita! daca te iubeste te va astapta love struck

| JustMe a răspuns:

Scuze, dar nu vad logica. S'a saturat de fete "usoare", dar tot sex vrea si de la tine, chiar daca tu esti virgina si nu te simti pregatita. Daca te iubeste, poate sa mai astepte cateva luni. Daca te paraseste, inseamna ca e evident ce vroia si cu tine. Vroia sa o faca cu o virgina. Inteleg ca are anumite nevoi, dar daca ii pasa cu adevarat de tine se va putea stapani.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dupa fazele cate ti le-a facut nu ar trebui sa-l ierti asa de repede si sa ai asa incredere deplina in el, iar daca tu nu te simti inca pregatita nu accepta, ca dupa aia sa nu-ti para rau.

| dayana007 explică:

Pai mie nu mi merge telefonul si nu avea cum sa ma sune.am aflat la cea mai buna prietena ca m-a cautat daca aflam de la verisoru lui poate nu credeam... si in plus la cat era de speriata atunci am mers prin anumite locuri pe unde eram sigura ca nu m ar fi gasit