| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si nu am mai avut un prieten de doi ani pentru ca am fost foarte dezamagita... si pentru ca nu am mai acceptat sa fiu cu oricine.Insa de ceva timp am observat ca am inceput sa fiu timida si foarte retinuta in preajma baietilor...adica nu prea mai am idee ce as putea sa mai vorbsc cu un baiat fara sa ma plictisesc si fara sa il plictiseasca.Si am o senzatie neplacuta ca mi-am pierdut sarmul feminin.Cand eram mai mica eram timida, insa cu tmpul mi-a trecut. Acum - ma confrunt cu asta. Ma simt foarte singura si am stari depresive. A mai fost cineva in situatia mea? Imi e foarte greu. pls help!

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu trebuie sa te simnti singura,asta e doar impresia ta probabilhappyDaca ai fost dezamagita de un baiat, asta nu insemna ca vei fii mereu, ar fi ceva absurd! Cred ca esti o fata mai sensibila/pesimista si probabil asa isi face aparitia si timididatea.Eu zic sa nu mai pui la suflet totul si sa incerci sa te aduni, astfel de stari pot duce cu timpu la depresi, cea ce nu-ti doresc...O seara cat mai placuta si linistitahappy

| adisuper a răspuns:

Totul vine de la sine.Incepe sa vorbesti cu cineva si lasa discutia sa "curga".

| Exeemii a răspuns:

Buna ^.^ Si eu am fost in situatia ta si am facut un singur lucru : mi-am schimbat atitudinea. Intre noi e o diferenta de 4 ani, dar stiu ce inseamna tot ce ai zis tu mai sus. Dupa cateva seri petrecute cu prietenele acasa sau la film, o sa-ti revii. Trebuie doar sa te axezi pe alte lucruri cum ar fi scoala sau vreo activitate in plus. Dupa vreo luna aceste chestii o sa-si faca efectul. Iar daca esti timida, nu e problema. Toata lumea e putin timida uneori. Deci mult noroc ~! Fundita? :*:* ^^"