| A_7260 a întrebat:

am ai eu o nelamurire. spre exemplu... o persoana din lista mea nu e la pc de 30 de min. si ii apare idle 30 minutes. iar eu ies de pe mess si intru iar. si imi apare ca persoana respectiva are idle 1 minut straight face chiar daca ea are 30 minutes straight face

cum rezolv problema asta?

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Idle`ul poate sa fie si dezactivat, plus ca iti arata tie feedback`ul pe care il primeste serverul de yahoo de la userul respectiv(active/inactive). Plus ca intr-o vreme era si un add cu care puteai pune tu idle`ul. Nu te mai baza pe asta si intreaba persoana respectiva ce vrei sa stii...tonguehappy acolo bati de fapt zic eu.

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu este o problema.
Inseamna ca ea a umblat iar la calculator, si dupa aia iar a plecat, deci e idle de un minut.
winking

De exemplu tu pleci de la pc pentru 30 minute, dupa aia vi iar, si dupa aia pleci iar. Daca cineva se uita chiar dupa un minut dupa ce ai plecat tu, o sa ii apara IDLE FOR 1 MINUTE.

| A_7260 explică:

Multumesc ! :*