| Carla01 a întrebat:

Buna!
Am aproape 15 ani, 1.58m si 41 kg.As vrea sa slabesc putin la burta si la picioare,ce ar trebui sa fac? Ce sa manac, exercitii fizice?(P.S. nu se pune problema de carne, nu imi place si nu consum decat carne de pui si peste, dar mai rar.) :*

3 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Alearga mult sau mergi pe bicicleta!

| DenisaS23 a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii. Sigur, tine si o dieta. Fara dulciuri, clar. Carne poti sa mananci de pui si pe gratar. Daca vrei un efect rapid si sa mananci in rest ce vrei tu poti sa bei cafea verde sau ceai verde avand in vedere ca ai 15 ani. Nu trebuie sa te chinui sa slabesti la inaltimea ta ai doar un pic de burtica. happy
Daca vrei sa-ti explice cineva pe indelete du-te la nutritionist. O sa stie el ce dieta sa iti dea :*
Pa!

| AnneMaryEllen a răspuns:

Păi, la 15 ani, este normal să ai burtică, dar poţi scăpa de ea, doar alergând, şi genoflexiunile ajută foarte mult, fă genoflexiuni timp de 1 lună, cam 20 de genoflexiuni seara, sau dimineaţa, dacă vrei poţi face şi seara şi dimineaţa, o să vezi rezulatul. Ceawles! :*