| Andreea_Amelia_1998 a întrebat:

Buna happy Am auzit ca la filologie si stiinte sociale sunt mai putini baieti decat fete, e adevarat? Puteti sa-mi spuneti daca la unul dintre profilurile mentionate sunt mai multi/multe decat la celalalt?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de liceu. In general da, baietii se duc mai mult spre real. Dar vremurile s-au mai schimbat, la mine in clasa erau cam 12 baieti si 28 de fete. laughing

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu toate cazurile pe care le stiu e cu clase echilibrate, putin mai multe fete, la liceul meu chiar si la mate-info erau mai multe fete laughing

| Nemessys a răspuns:

Eu sunt la ss si suntem 5 baieti in clasa si 23 de fete. La celelalte clase de a-9-a, a11-a si a12-a tot la fel. Mai multe fete decat baieti. La filologie nu stiu cum e dar la sociale, iti garantez ca numarul baietilor este FOARTE FOARTE rar, egal cu cel al fetelor (mai mare, e chiar imposibil), abia daca trec peste 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filologie sunt maxim 5, dar la sociale sunt si cate 10. Saracii laughing

| Pizzaislife a răspuns:

La stiinte sociale sunt mai multi

| Andreeaxcghk a răspuns:

Este probabil doar un stereotip.
Probabil faptul ca baietii se axeaza mai mult pe stiinte exacte si fetele pe comunicare, limbi, literatura.
Depinde de interesele fiecaruia.