| Evelinn123 a întrebat:

Bună.
Am avut o relație de trei luni cu un băiat….a fost destul de frumos, deși a durat puțin…băiatul acesta m-a învățat multe chestii despre cum e viața și mi-a fost alături in acest scurt timp…eu fiind o persoana forte închisă in mine și cu greu mă împrietenesc sau erau momente când nici eu nu mă înțelegeam.
Dar de la un timp devenise o relație "toxică" plângeam non stop, certuri, neîncredere…
El era consumator de droguri, la începutul relație nu consuma iar pe parcurs s-a schimbat treaba, ai mei au aflat acest lucru și nu l-au mai acceptat nicicum in familia noastră.Ii zâmbea sau vorbea cu el de dragul meu atât.
Intru final ne-am despărțit iar eu am plecat in Germania la maică-mea.
În primele doua săptămâni vorbeam la telefon zi de zi și eram cât pe ce să mă întorc înapoi in țara, crezând că s-a înschimbat, dar m-am înșelat, de fapt el cu o zi înainte fusese cu o alta tipă in club.
Din moment am început ușor, ușor să nu mai simt nimic pentru el.
Acum doua săptămâni îmi apare că tipul respectiv, fostul meu îmi dăduse follow pe tik tok..nu am zis nimic și am trecut peste.
Acum o săptămâna observ că îmi apreciază un video, iarăși am trecut peste și m-am făcut că nu observat.
Iar acum 3 zile am primit mesaj de la el.
Spunându-mi ca îi pare rau, că nu și-a dat seama de unele chestii și ca nu meritam asa ceva și ca prima mea iubire a mea prefera să fie altcumva și că nu voia să fie el "oaia neagră" din viața mea și spunându-mi că de mult a vrut să îmi dea mesaj doar că nu a avut curajul…si tot felul de scuze tâmpite pe care îmi e greu să le cred.
Nu stiu ce să cred, el având acum iubita.
De ce s-ar mai gândi la mine?
Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Endita4689 a răspuns:

Eu cred că el încă mai simte ceva pentru tine.
Important este ce simți tu pentru el.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca se joaca. Si ca nu e cazul sa continui cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De te-ar fi invatat si putina gramatica era barbatul ideal! Barbatul ideal nu exista...