| Andersann a întrebat:

De ce iubesc o curva?

Totul a inceput anul trecut in septembrie cand am inceput clasa a 9-a. Pur si simplu simteam cum incepe sa imi placa de colega mea de banca care, din pacate pentru mine, avea prieten. Faceam diverse chestii impreuna, ne tineam de mana, " joculete " unul cu altul, mangaieri etc.In octombrie ea se despartise de prietenul ei si eu am actionat, intreband-o prompt daca ar vrea sa fie prietena mea. Raspunsul ei a intarziat, justficandu-se prin faptul ca trece printr-o despartire si ii este cam greu. Am lasat-o 2 saptamani insa ea mi-a spus ca s-a reimpacat cu iubitul ei. Atunci m-am distantat fata de ea, simtandu-ma oarecum tradat insa dupa o luna am revenit la sentimente mai bune. Dupa acea ea imi tot facea avansuri, batea apropuri referitoare la aspectul meu, discuta diverse lucruri cu colegele despre mine, le spunea diverse lucruri pe care nu mai stau sa le scriu, ideea e ca eu prindeam aripi din ce in ce mai mult. La sfarsitul lui noiembrie mi-a spus ca s-a despartit de prietenul ei ( din nou ) iar eu iarasi am actionat, de data asta raspunsul ei venind dupa 3 zile, deci, eram impreuna. Singurul lucru in plus fata de perioada in care nu eram impreuna era acela ca ne sarutam, in rest totul ramasese la fel. Totul mergea bine insa ea nu voia ca noi sa iesim in public, sa afle lumea de relatie si sa pastram totul secret. Mi-am pus ceva semne de intrebare dar am zis ca meh, asa sunt ele, mai secretoase. Surpriza mea avea sa vina chiar de Craciun cand, i-am dat un mesaj pe telefon de pe un alt numar iar dupa 2 minute, surpriza, un numar m-a apelat, era actualul ( ca fostul eram eu laughing ) ei prieten, de care, surprinzator, ea nu fusese niciodata despartita si, pe care, eu il consideram un capitol incheiat in viata ei. Acesta mi-a spus sa imi vad de treaba mea iar eu i-am raspuns ca am fost impreuna cu ea ceva timp. Nu m-a crezut, intreband-o personal pe ea care, la randul ei, a negat totul, prietenul ei amenintandu-ma si spunandu-mi ca o sa regret totul. In momentul in care tipul mi-a zis ca ea neaga tot m-am simtit intr-adevar de ****, putin ranit dar mi-am spus ca asta e, curva ramane curva si la a 10-a reincarnare. Timpul a trecut, eu nu i-am spus niciodata despre asta cu exceptia unei singure dati in care am batut un apropo insa ea mi-a zis ca nu are nici o idee despre asta. Acum insa, i-ar mi s-au aprins calcaiele dupa ea, pot spune ca sunt indragostit de ea, o visez si imi doresc sa o am mai mult decat orice. Prietenul ei este cu 4 ani mai mare decat mine si este foarte posesiv, ii stie toate parolele si nu o lasa sa iasa nicaieri, presupunerea mea fiind ca ar avea-o cu ceva la mana. Cam asta a fost tot.

In primul rand vreau sa va multumesc foarte mult pentru ca v-ati straduit sa cititi tot ceea ce am scris eu si, as fi foarte recunoscator daca voi, m-ati putea ajuta cu diverse sfaturi si anume, ce pot face in aceasta situatie, MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

La ce povestesti tu aici cum ai ajuns la concluzia ca e curva? Poate ca, prietenul ei fiind posesiv, ea si-ar fi dorit o iesire din acel mediu.Si te-ai nimerit tu.Dar ii era teama de el.Asa ca nu judeca pe altii dupa aparente.Parerea mea este sa o lasi in pace si sa iti faci alta prietena(iubita).La ea nu ai nici o sansa.Din cauza lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca nu-i place mediul ala sa se desparta de el, cine naiba o obliga sa stea? Hai sa nu-i cautam scuze.

| Andersann explică (pentru darrio2007):

Simplul fapt ca ea a preferat sa nege tot in fata mea, faptul ca ea a fost impreuna in acelasi timp si cu mine si cu el, de aceea o consider o curva.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andersann):

Ok.Daca asta este ideea ta despre cum arata o curva este problema ta. Oricum, nu te pricepi la asta.

| Andersann explică (pentru darrio2007):

Scuza-ma, o curva nu este cea care este impreuna cu mai multi barbati si niciunul nu stie de existenta celuilalt?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andersann):

Cu mai multi da.Dar cu doi nu prea.Ea ar vrea sa scape de el oricand dar nu poate. Datorita geloziei lui.Din cate spui, imi pare ca tu pentru ea ai fost doar o iesire din rutina de care este satula.Asta nu se numeste curva.

| wαтerғαll a răspuns (pentru Andersann):

Pustiulica, curva e o femeie care sta la marginea drumului si le cere soferilor sa i-o traga pe 50 lei. Iar in legatura cu intrebarea ta, nici nu ai loc in ecuatie, tipei ii place prea mult viata si nu vrea ceva serios. Poti s-o lasi in pace, daca tot o faci atat curva, nu inteleg de ce ti-o mai doresti, nu?

15 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

In primul rand, habar nu ai ce semnificatie are cuvantul "curva".
Prietena sau fosta ta prietena o fi nesimtita, mincinoasa, cinica, dar in niciun caz curva.
In al doilea rand, tot ce poti sa faci e sa uiti ca exista fata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai iubit macar o curva, ai trait degeaba! Zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand de ce o numesti curva? fiindca face sex? pai cam asta urmaresti si tu cu ea.asta face si maicata cu taicatu, si asta fac toti cei care se iubesc? deci dupa cum vezi; toata lumea esti o curva.

| Andersann explică (pentru anonim_4396):

Doar citeste ce i-am explicat si user-ului de mai sus te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andersann):

Putica,da cati ani ai tu, ma de dai vrdicte asa de tari si pui etichete? hai sa-ti pun si eu una, asa de fantezie, da una care sa nu ti se mai dezlipeasca pana o fi TPU-ul pe ternet?

| badearazvan a răspuns:

Eu zic sa stai departe de ea sa o ieviti acum depinde si de tine daca iti va trece dragostea fata de ea daca nu asteapta sa termini liceul

| Coma21 a răspuns:

Sfatu' meu, daca vrei sa scapi cu ochii intregi si fara vanatai las-o in pace, una la mana ca se joaca cu tine, ii place atentia, tuturor le place, a doua la mana chiar si daca te-ai impaca si ai fii cu ea din nou, cel mai probabil o vei pierde iar.Citeste si tu pe aici cand te plictisesti : http://ghilimele.a-evolution.com/

| Andersann explică:

Imi cer scuze pentru greseala gramaticala de mai sus, am fost grabit si eram destul de obosit la ora aceea.

| Raluu25 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa incerci sa o tratezi cu cat mai multa indiferenta. Nu judec pe nimeni dar fetele de genul ei iubesc sa aiba cat mai multe "victime", si asta doar pentru a fi in centru atentiei. Parerea mea este ca daca chiar vroia ceva serios cu tine nu va ascundeati, nu va tineati secreta "reatia"
Sfatul meu este ca nu marita nici macar atentia ta, cu atat mai putin dragostea ta

Bafta multa!