| Marii1234 a întrebat:

:* Am avut un prieten cu care am fost o luna si cateva saptamani. Sambata am fost la cabana cu mai multi prieteni cu prietena mea cea mai buna si era si el acolo. I-a spus prietenei mele cele mai bune ca el nu mai are nici o `` tangenta cu mine `` nu mai are treaba cu mine. pentru ca a auzit ceva ce nu i-a convenitt. nici cu mine nu vrea sa vorbeasca sa-mi spuna ce a auzit si sa-i spun eu daca e adevarat sau nu. ce sa fac sa aflu ce a auzit? sa vorbesc cu el? el nu vrea sa vorbeascaa. nici cand suntem mai multi si il vad nu se uita la mine straight face. si abia saluta straight face

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Mda. toane de baieti.
Pun pariu ca si asta vrea, sa te faca pe tine sa te gandesti intruna la el si sa se simta important.
Sfatul cel mai bun pe care pot sa ti-l dau este sa nu il bagi in seama, DELOC.
Nici nu cred ca exista barfa aia de care tot spune si atata timp cat nu o recunoaste, inseamna ca nu este adevarata.
Tu stii cel mai bine ceea ce ai facut si nu trebuie sa dai socoteala nimanui. Cand se va decide sa iti spuna ( pentru ca daca vede ca iar nu il bagi in seama, cel mai probabil va incerca ori sa te atace, ori sa vorbeasca cu tine) tu sa fii calma si chiar sa razi pe seama lui.
PS Cred ca inca se gandeste la tine deoarece un baiat care nu mai are nicio "tangenta" cu o fata, nu fuge repede la cea mai buna prietena a ei ca sa-i dea raportul. ^^
Vacanta placuta >big grin

5 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el, incearca sa il faci sa iti spuna de ce e atat de intors impotriva ta [mai ales daca nu esti vinovata...] Lasa-i un mesaj in care sa ii spui ca nu trebuie sa judece un om din cauza unor vorbe, care poate nu sunt adevarate.
Daca nu, lasa totul asa cum e. Daca a preferat sa creada in altii, inseamna ca nu are incredere in tine. Uita-l, distreaza-te. nu mai astepta nimic de la el. Toate trec... doar lasa timpul sa isi faca treaba. happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E in toane rele.
Daca nu ai facut nimic rau poate vrea sa scape de tine, s-o fi saturat... zic si eu.
Nu-l mai baga in seama, raspunde-i in acelasi fel.
Asa va vedea ca nu iti pasa si poate va incepe el sa vorbeasca.
Succes!

| sowhatt a răspuns:

Baliverne...eu cred ca face asta intentionat. Cine ar evita o persoana cu care a fost o luna si ceva doar daca vrea sa scape de ea. Parerea mea...trebuie doar sa-l lasi in pace sa vada ca nu te doare ca a ascultata voci starine in loc sa o asculte pe "gurita lui" (tu) big grin si asa o sa-i para rau.

| klaudia96 a răspuns:

Ar trebuie sa incerci sa-l iei deoparte si sa vb k el intre 4 ochii... e cea mai buna metodawinking; X sper ca te va ajuta sfatul meuwinking

| Marii1234 explică (pentru klaudia96):

Da, dar de sambata nu vorbeste cu mine. Ma evita tot timpul si nu am cum sa-l iau deoparte sa vorbesc cu el.