| Miha28939 a întrebat:

Buna! am cardul surorii mele, dar as vrea sa trimit niste bani in contul altcuiva.Stiu ca imi trebuie IBAN ul persoanei respective, dar voiam sa stiu daca imi mai trebuie si altceva pe langa cardul pe care il am si cum procedez ca sa pun banii in contul persoanei respective

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu trimite sora ta? Sau ea nu stie ca i l-ai luat?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc fiindca asta este frauda si sora ta poate sa ceara investigatie la Politie si banca, daca ii dispar bani de pe card si asa se va ajunge la tine.

Niciodata, dar asbolut niciodata in viata ta sa nu folosesti credit cardul ori contul bancar al altcuiva, fiindca risti sa te alegi cu dosar penal sau chiar puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii se trimit de pe un cont pe cont pe altul. Ai nevoie de acces la internet banking pe contul surorii tale că sa faci transfer pe alt IBAN. Nu ai ce face ci cardul in acest caz

| dullcat a răspuns:

De ce nu o rogi direct pe sora ta sa trimita? Poti transfera direct din aplicatia de pe telefon a bancii respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de toate, sora ta stie ca vrei sa-i folosesti cardul?