| MaryaMiriam a întrebat:

Am cunoscut un băiat,de care m-am atașat. Am vorbit online,iar conversațiile au decurs okey,îmi plăcea să vorbesc cu el,era calculat și respectuos. Am avut și o primă întâlnire,iar amândoi am fost timizi deabdea dacă vorbeam unul cu altul. După "întâlnire" am avut un mic conflict și nu i-am scris câteva zile. După i-am scris,iar el era altfel,altfel vorbea. Nu mi-am dat seama ce se întâmplă și l-am pus să-mi explice relația dintre noi. Și a început să-mi spună că la întâlnirea noastră nu a fost decis dacă să mă pupe sau nu,că nu știa ce să facă ca să-și de-a seama dacă va fi ceva serios. Și că el mă place dar este între alb și negru,cu tendințe de negru.a spus că vrea să fim împreună,,dar că nu vrea să fie rănit,că are nevoie să se organizeze,că nu se riscă să se dedice total fără siguranță, și că vrea să vadă dacă se merită. Ce să cred mă place sau nu?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

I este frica de o noua dezamagire asta stim din ce ai scris,tu acum ca orice fata viseaza la nunta desi doar o singura v-ati vazut )))))))))))))) atat de obsedate sunteti dupa nunta, stai mai vorbeste cu el nu te gandi la rochia de mireasa si la nunta, totul vine in timp, mie tipul imi pare a fi sincer dar te vei plictisi de el si te vei incurca cu un badboy, voi iubiti dramele, suferinta

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu te place!
Iti spun imediat de ce, fiindca, atunci cand esti indragostit cde cineva, nu poti respira fara persoana draga si ai face orice sa fii lanaga ea tot timpul.
Daca baiatul asta sta sa se gandeasca, daca tu meriti ori nu, si mai baga si texte ca nu vrea sa fie ranit, este categoric un raspuns negativ, pentru ca nu asa se comporta cineva care te place cu adevarat!
Ai putea sa nu-l mai cauti si sa-ti vezi de viata ta!
Asteapta baiatul care sa te placa cu adevarat si sa te trateze frumos, pentru ca asta se comporta total pe dos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Intre alb si negru, cu tendinte de negru"laughing
Pai vezi si tu.Predomina negrul, deci nu te place.

| Raniaa a răspuns:

"Și că el mă place dar este între alb și negru, cu tendințe de negru"?! Ce frumos te duce cu zăhărelul.
Dacă te plăcea nu exista acel "dar". Oamenii slabi dau înapoi din nimic, de teamă să nu sufere. Oamenii puternici își asumă riscul. Nu merită.

| RAY a răspuns (pentru Raniaa):

Oamenii slabi dau înapoi din nimic, de teamă să nu sufere
asa usor vorbesti, cand suferi din iubire normal ca numai te oferi asa usor, oamenii puternici isi folosesc ratiunea nu sunt creduli

| MrSnow a răspuns:

Probabil băiatul se teme să nu îi fie rănite sentimentele să zic așa și are o oarecum nesiguranță pe el
Deci tu dacă îl placi trebuie să îi oferi această siguranță, încearcă să vorbești cu el, întreabă-l dacă te place sau nu dacă ești în dubii

| MaryaMiriam explică (pentru MrSnow):

Ce să mai vorbesc cu el? Nu mai am ce, nu cred că mai am pentru ce să vorbesc cu el.Chiar dacă îl plac trebuie să-l las să plece pe calea lui, chiar dacă nu-mi doresc asta.

| MrSnow a răspuns (pentru MaryaMiriam):

Tu decizi
Ești propriul tău stăpân
Nimeni nu alege în locul tău

| LexTerOp a răspuns:

Nu cred, s-ar putea sa se joace cu tine daca te tine mult asa, bafta cu el

| Sndnxnska a răspuns:

Da te place normal

| MaryaMiriam explică (pentru Sndnxnska):

De ce crezi că mar plăcea?

| Sndnxnska a răspuns (pentru MaryaMiriam):

Ca altfel nu s ar gandi sa fie cu tine