| YoDeea99 a întrebat:

am cunoscut vara trecuta un baiat cu un an mai mare decat mine! A inceput sa-mi placa de el si aveam impresia ca si el ma place pentru ca se uita mai mereu si vobea cu mine. Dupa ce a inceput scoala mi-a facut cu mana si mi-a zambit, atunci chiar am crezut ca ma place! Dar din al 2-lea semestru a incepiut sa-i placa de B. F. F -ul meu ( bn..nu stiu daca o place dar tot o tachineaza, ii pune piedici, o data a vrut sa dea cu bicicleta peste ea dar n-a lovit-o, ii trage suturi in fund dar nu tare..si asta se intampla mai mereu, si o data in iarna, prietena mea a dat cu fularul in mine si baiatul asta i-a zis:"Da-i da mai tare" VA ROG RASPUNDETI-MI LA AMANDOUA INTREBARILE : Cum sa fac sa-l uit si credeti ca o place pe prietena mea? P. S. Va rog fara misto-uri!

6 răspunsuri:
| Andrada122 a răspuns:

Faza e ca trebuie sa il faci gelos si sa-i arati ca poti trece de asta chiar daca il mai placi. Atunci cand il vezi nu mai spune-i buna si nu mai vb cu el. Si daca observi ca te mai place fate ca tie nu iti mai palce de el.Dovedeste-i:*

| YoDeea99 explică (pentru Andrada122):

Pai asta e faza, ca noi nu vorbim. I-am zis "buna" pe mess si nu mi-a raspuns si nu cred ca e rusinos pentru ca e genul care vrea sa fie in centrul atentiei. De aceea am tras concluzia ca nu ma place. M-am gandit ca poate atunci cand imi facea cu mana si imi zambea, ma folosea ca sa ajunga la prietena mea. Ce crezi despre asta? Mersi mult pentru sfat oricum!:*

| naitreaba a răspuns:

Nu va place pe niciuna...

| Anaa2121 a răspuns:

De ce crezi ca o place pe prietena ta daca o tot tachineaza, si o loveste. Nu cred ca insemna ceva pentru el prietena ta ..Si tu ai putea sa-l uiti foarte usor presupun..Incearca sa nu te mai gandesti la el, si sa nu-i mai dai atentie..Pentru ca toti baieti daca vad ca le cazi putin in plasa fac misto de tine si nu stie sa te aprecieze ..Parerea mea. sper sa te ajute sfatul meu. Pupii.:*

| XxXbubuXxX a răspuns:

Buna! Eu cred ca, daca o tachina pe prietena ta cand erai si tu prin jur, vroia sa iti atraga atentia. Nu cred ca trebuie sa il uiti, nu prea e posibil, insa, exista o cale garantata: indragostestete de altcineva! daca o place pe prietena ta. poti afla! intreaba-l! e simplu! ii zici : auzi / tie iti place de.( numele persoanei ). caci mie asa mi se pare. asta ar fi simplu, iar daca inrtreaba de ce il intrebi ai putea sa ii raspunzi ca esti doar curioasa. Si de faza cu bulgarul iarna eu cred cavoia doar sa iti atraga atentia :*. cred ca ar trebui sa lasi rusinea si sa pui pe cineva sa intrebe daca ii place de tine sau sa in trebi chiar tu! succes

| YoDeea99 explică (pentru XxXbubuXxX):

Buna ...multumesc pentru raspuns dar faza este ca la mine nu se uita, se uita mereu la prietena, si la mine se uita ca la orice alt om de pe strada, i-am zis buna pe mess si a zis ca da stie cine sunt apoi a mai intrebat cv si nu mi-a raspuns (nu erusinos, nu e genul)Si cand o tachina pe prietena mea eu nu eram acolo, eram undeva unde el nu ma vedea!