| DianusIoana a întrebat:

Buna! Stie cineva daca la examenul Cambridge B2 iei un punctaj mai mic ti se echivalează cu B1? Daca da, pe diploma pe care va scrie B1 imi pot echivala bacul la engleza?

1 răspuns:
| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Bacul la engleza nu se compara cu Cambridge-ul, asa ca o sa ti se echivaleze fara griji. Dar nu-te si da bacul, e o nimic toata. Oricum daca ai Cambridge-ul pe ala il vei folosi dar de ce sa stai sa ti bati capul cu echivalarea. Adica eu am avut si CAE si IELTS dar m-am dus sa dau bacul, e prea usor happy