| ___pr6R a întrebat:

Bună! am dat o comandă pe shein și îmi scrie delivered to local curier dar nu mi-a mai apărut asta până acum. Am acest status la comandă aproape de 3 zile si nici pe fan curier nu ma pot uita să văd unde este. Știți cumva ce ar însemna asta?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Delivered to local curier cred ca este acelasi lucru cu termenul folosit pe ship24.com, ca ARRIVED AT A LOCAL COURIER asta inseamna ca Pachetul SHEIN se afla in tara de destinatie si asteapta curierul local, deci nu a ajuns in posesia curierului!
Ca sa vezi aceste detalii la fan curier sau alt curier trebuie sa fii in posesia unui AWB...

Poti vedea situatia coletului tau si pe https://www. ship24.com/ro

| ___pr6R explică (pentru Simpatic):

Am dat să văd dar tot îmi spune ca nu e găsit sper să vină

| Simpatic a răspuns (pentru ___pr6R):

Nu te pacienta sigur vine!

asa am patit eu pe AliExpress dupa ce mi-au venit majoritatea coletelor in maxim 30 de zile de la comanda, unul mi-a stat in vama 30 de zile! nu stiam daca mai vine sau nu de la vama!
si a venit intr-o zi curierul la usa cu acel colet!
AliExpress fata de SHEIN au durata de livrare ceva mai mare, iar pe langa asta vin mult mai greu coletele cu livrare standard!

| ___pr6R explică (pentru Simpatic):

Sper să vină… nu mai am răbdare, vreau sa văd un update să fiu sigură ca ajunge

| ___pr6R explică (pentru Simpatic):

Faza e ca nu inteleg exact dc nu l au preluat inca curierii