| dennolll a întrebat:

Buna am de retinut 25 de cuvinte si nu stiu cum sa le retin cat ma usor. Ceva idei funda

4 răspunsuri:
| Angeline a răspuns:

Eu ma gandesc la alte cuvinte, adica cu ce cuvinte din limba romana seamana cuvantul big grin sau combinatie de 2 cuvinte din limba romana big grin sper sa te ajute si pe tine big grin

| onlyketoops a răspuns:

Pai invata prima data 4-5 cuvinte apoi repetale mult pe asatea, apoi mai adauga cate un cuvant si iar le repeti de 3-4 ori si o sa le inveti garantat.Eu asa invat poeziile

| fashion01 a răspuns:

O idee :.fredoneazale...ca o melodie big grin

| adin94 a răspuns:

Salut, eu zic sa iti faci un joc, adica daca iti place muzica cantale pe mai multe tonuri dupa cam auzi la diferite melodii ca iti plac, sau recitale...este foarte simplu sa inveti daca iti place, creează idei din acele cuvinte.Multa bafta.