| AnemonaP a întrebat:

Am facut 18 ani in august pe 2. Iar cererea pentru primirea alocatiei pe card am facut o in septembrie-octombrie si a fost trimisa. Nici astazi nu am banii pe card. Cand mi-i baga? Unei colege care a facut in iunie i-au venit deja.

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Posibil să mai dureze o lună/două, dar o să îţi vină şi din urmă stai liniştită.

| RainbowD a răspuns:

O sa vina mai tarziu, cel putin mie mi-a venit dupa aproximativ 3-4 luni. Am mai auzit cazuri cand nu au fost trimise cererile. Eventual mai intereseaza-te la secretariatul liceului.

| AnemonaP explică (pentru RainbowD):

Pai da, ar trebui sa vina luna asta pe cele 4 luni dar nu stiu cand soseste.

| AliceNeye a răspuns:

Haha, nici eu nu am luat alocatia la 18 ani, faza e ca la mine a fost si problema ca m-am mutat in alt judet.
Am facut chiar 2 cereri, pana la urma, a ramas cum a ramas. laughing fara rezolvare

| JustRisa a răspuns:

În decembrie vine. Am și eu o prietenă care tot în septembrie-octombrie a depus și i s-a zis să aștepte până în decembrie.

| Kim_Ioana_1990 a răspuns:

Ai 18 ani, adio alocație asa stiu eu