| AnDutZzA020 a întrebat:

Am făcut cea mai mare greşeală. Am amanetat cerceii mei de aur. Cerceii erau primiţi de la tata de pe cand aveam eu 5 ani. Daca ma va întreba mama de cercei ce sa-i spun? Întreabă rar de ei. Am 14 ani. Deci ce sa ma fac? crying

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa rost de bani si recupereaza-i.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

1. Vorbeşti cu mama ta şi îi explici, iar ea te va ajuta să îi recuperezi.
2. Faci rost de bani şi îi recuperezi singură.

În orice caz, trebuie să faci cumva să îi iei înapoi. Nu neapărat că au valoare materială, ci sunt mai degrabă sentimentali. De exemplu, şi eu mi-am cumpărat vreo trei perechi de cercei de aur însă pe cei care i-am primit de la părinţi când eram bebeluş, îi păstrez orice-ar fi. Să nu regreţi mai târziu...

Numai bine!

| AvM94 a răspuns:

Spune-i ca nu sti de ei. laughing

| FrumoazaD a răspuns:

Spune-i ca i-ai pierdut si ti-a fost frica sa ii zici.