| Ex0id200 a întrebat:

Am fost 4 luni impreuna cu un baiat depresiv care facea glume proaste pe seama mea si chestia asta m-a afectat si m-a schimbat total. O prietena mi-a spus sa termin cu el, ca nu imi face bine dar nu am ascultat-o... Treceam amandoua prin perioade tensionate si am inceput sa ne ciondanim din motive stupide. O perioada am fost ok, dar acum simt nevoia sa o contrazic la orice spune si de-abia ne mai bagam in seama, si daca ii scriu ma trateaza cu raceala. Problema nu e doar cu ea, am mereu impresia ca persoanele la care tin ma urasc si am ajuns sa le indepartez.Am devenit ironica fata de ea si ea a devenit mai rece si nepasatoare si chiar ma simt prost, nu vreau sa stric 4 ani de prietenie asa. Nici nu stiu de ce ma comport asa, ce as putea sa fac ca sa ma schimb?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa ai răbdare cu tine! Nu oamenii te schimba, ci tu te schimbi in timp. Te vei comporta in functie de cum iti doresti sa te comporți si vei avea tangență doar cu cine alegi sa ai anturaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soro, eu am stricat 12 ani de prietenie cu primul si in acelasi timp si cel mai bun prieten de-al meu(a fost prieten cu mine inca din carucioare).
Ne-am certat mai multe zile consecutive pentru niste lucruri care chiar mi se par de-a dreptul idioate precum politica, religia, illuminati, si Hitler(da, aparent 2 copii de 12 ani vorbesc despre asta).
Acum am 14 ani si nu prea mai suntem asa apropiati de vreo 2 ani...
Prietenii nu ii ai pe viata, ei mereu se schimba

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact pentru chestiile astea ne certam si noi laughing) Dar chiar imi pare rau sa ii fac scene din astea, mai ales cand ea e singura care chiar mi-a vrut binele si nu si-a batut joc de mine. Nu mai am aceeasi rabdare cu ea si pe moment spun ca o urasc pentru niste opinii diferite, dar nu vreau sa o pierd pentru prostia asta

| Ex0id200 explică (pentru anonim_4396):

Noi ne certam pe trupe kpop laughing) Realizez ca n-o sa fim prietene pe veci dar ea e singura care nu si-a batut joc de mine si care mi-a dat sfaturi si mi-a vrut binele. Ma deranjează ca o sa ajung sa fac asa cu toti prietenii mei pentru ca nu pot sa ma controlez.