| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a întrebat:

am fost cu un baiat acum cateva luni in urma el sa tinut dupa mine si mia jurat ca niciodata nu ma va face sa sufar sau sa plang si am incercat. dupa cateva luni incepusem sa iau relatia noastra ca pe un joc. si asta a fost greseala mea stiu nu ma judecati! el a vrut sa ne despartim si eu n-am avut ce sa mai spun si am acceptat dar m-a durut mult cand ne-am despartit. Cand ne-am despartit in aceias saptamana el s-a pus cu o alta fata. Cand am aflat am inceput sa plang si plangeam aproape in fiecare seara. si am primit odata un mesaj de la el si in mesaj era scris ca s-a despartit de acea fata. nu i-am raspuns gandinduma ca nu ma las calcata in picioare... dupa cateva saptamani i-am scris pe mess si nu mi-a raspuns apoi l-am sunat si mia sp ca nu e suparat pe mine. si i-am marturisit pe mess ca inca il mai iubesc si ca nul pot uita orikat as incerca. El era pe mess da nu mi-a raspuns si asta m-a facut sa sufar extrem de mult. am incercat sa-l uit dar nu pot in inima mea mai exsista un baiat care banuiesc ca si el ma place dar nu stiu din ce motyve inca ma mai gandesc la presupusul fost iubit. nu ma pot gandi ca acum e alta in locul meu... intrebarea este cum pot sa uit acest baiat definitiv. cum pot sal scot din minte? va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| Mihaela_5188 a răspuns:

Sfatul meu: Vorbeste cu el intre 4 ochi, explica-i ca te doare, ca nu mai suporti, asta te va usura, vei vedea reactia lui( te sau nu te mai iubeste), incearca sa te gandesti si singura, uite:
el deja si-a gasit alta, asta e un gest las, daca era sa te iubeasca cu adevarat nu era sa faca asa lucruri, acum de la un om las, care te-a inselat tu suferi tot mai mult: ASTA NU E DREPT, NU E CORECT!, uita pur si simplu de el, esti adolescenta, nu e o situatie in care ramai insarcinata, el nu te iubeste, isi gaseste alta, copilul ramane singur, NU!, ai toata viata in fata, esti cea mai norocoasa ca ai aflat atat de repede adevarul de la el: E UN LAS, facand un gest LAS, gasind alta fata, promitandu-i aceleasi cuvinte,,, iubind-o" ca si cum pe dansa, pe urma va gasi in ea un defect- isi va LUA ALTA, iar tu daca vei ramane suferind te vei simti inca m, ai rau, calcata in picioare, victima. IAR ACUM UITA DE ACEST OM! Sper ca ti-a fost sfatul de folos, la fel si explicatia, n-am facut-o pentru fundita( cu toate ca n-am niciuna happy, ci spre binele tau)
Semnat: Mihaela

4 răspunsuri:
| Dorian_3315 a răspuns:

Eh asa e sa nu sti ce sa faci... draga fi si tu mai indiferenta o sa-ti placa asta si o sa vezi ca o sa se tarasca inapoi la tine sau macar sti ca el nu te iubeste dintre noi baietii cu toii stim sa spunem te iubesc dar putini o facem cu adevarat ai grija de tine si nu-i mai face jocu sa te rogi tu de el lasa-l sa se roage el de tine sau da-i un termen da nu-l spune si daca nu si-a cerut ieratre pana atunci gaseste-ti altul o sa poti astea sunt nebunii de adolescentwinking

| lollopop a răspuns:

La mine a durat aproape vreun an. Pana cand am intalnit alt baiat. O sa treaca. Ca tine gandeam si eu cand m-am despartit de celalalt. Dar cred ca m-as simti din noi la fel daca ma voi desparti de acesta cu care sunt acum. Oricum o sa treaca si asta.winking

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ explică:

Mihaela nu stiu cum satzy premiez raspunsul scuzama da nai funda in fata raspunsului daca styy cum si ce trebuie sa fac te rog sa-mi trmityz un mesaj sau sa-mi scrii pe aceasta pagina si eu iti voi da funda

| Georgian_1198 a răspuns:

DA! fa-ti un alt prieten si o sa-l uiti! sunt baieti o gramada si ai timp destul de,, incercat". see ya