| EmotionalKoma a întrebat:

Am și eu o întrebare, poate sună aiurea dar...cum să faci să se îndrăgostească un băiat care nu mai e dispus să iubească (din teamă)? De ce are nevoie? Poate niște gesturi mici drăguțe?
Mulțumesc anticipat pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| mgbbmg a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, sa il faci sa aiba incredere in tine si usor, usor se va indragosti.Incearca sa ii arati ca iti pasa si ca vrei sa il ajuti sa treaca peste momentul acesta.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu exista sa nu accepti persoana pe care o iubesti din teama. Ori nu te iubeste ori nu stie ceea ce simti si nu are curaj sa actioneze deci in cazul asta trebuie sa dai tu de inteles ca il placi.

| TyZuU a răspuns:

Nu sunt expert dar as zice sa incepi cu: 1. In primul rand sa vorbesti cu el, sa te apropii si sa fii draguta cu el
2. Incearca sa ii dai indicii ca si cum l-ai placea
Si in cazul in care ai incercat asta si nu a mers zii direct ca il placi si intreaba-l ce parere are despre tine dar fii subtila.
La final nu ai nimic de pierdut ori ramai si il astepti pana se va hotara sa te placa sau va gasi pe alt cineva sau...fa tu primul pas si afla ce va fi.
Cine stie poate va fi o poveste de dragoste sau poate nu o sa il mai placi.
Iti sugerez sa faci tu primul pas decat sa astepti.
Fiecare secunda e importanta.
PS: Scuze ca am scris un roman laughing

| Mirela17 a răspuns:

Da incearca sa te apropii de el adica sa ii arati ca iti pasa de exemplu daca se cearta cu cineva incearca sa-l impaci pe el