| Anonim1784628 a întrebat:

Bună, am și eu o problema. Am un prieten de 22 de ani, eu am 16. Când l am cunoscut aveam 14 (făceam în 2 luni) iar el 22. Cu timpul a devenit foarte apropiat, a devenit parte din familie. Îl iubesc enorm de mult, dar anul acesta în luna aprilie (25) a plecat iîn Anglia sa lucreze (el spune ca pentru noi) și a venit în 25 iulie. A stat pana luna trecuta ( August) în 25, după a plecat dinou. V-a sta pana în Decembrie, probabil după Crăciun va veni. Îmi e foarte greu fără el, și cred ca de asta ne certam des. Din diferite motive am impresia ca s-a schimbat, ca mă înșeală iar a doua zi sunt convinsa ca mă iubește. Nu știu ce e cu mine. Dar eu când ne certam, nu pot sta supărată. Eu mă despart de el, si îl jignesc. Dar asta se întâmplă la nervi, fără sa vreau. Mi a spus ca dacă mai odată mă despart de el nu se va mai întoarce la mine. Ajutați mă va rog cu un sfat. Ce sa fac ca sa nu mai apelez mereu la despărțire.. îl iubesc și nu vreau sa îl pierd. Dau funda

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Misto prietenul asta al tau... a gasit elixirul tineretii... cu ai imbratranit 2 ani el a ramas tot la 22.

Sfat? ce sfat. Tu esti un copil el e ditai barbatul care isi vede de viata lui. Cauta ti unul de varsta ta care are preocupari normale pentru varsta voastra.

| neutrino a răspuns:

Tu esti inca o copila, iar el este un baiat matur fara prea multa minte. Curios este insa faptul ca parintii tai nu incerca sa te aduca cu piciorele pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in Romania, neata!
Nu ai bani aici, nu faci bani de o casa, o masina, etc in stilul asta si la varsta de 22 de ani.In afara tarii se castiga bine.
Esti doar copila si geloasa, el se duce in tara straina sa faca bani sa aveti un viitor si tu ce faci?
Iti bati joc de el si il stresezi cu "hai sa ne despartim"?
Baga-ti mintile in cap.Nu mai fi geloasa pe chestii din capul tau.
Cam astea ai de facut.
Si nu mai ziceti ca "dau funda", nu-i pasa nimanui normal la cap de ea.
Eu zic sa te gandesti ca o sa il pierzi daca o nu o sa il intelegi si nu o sa-i oferi intelegere, dupa ce vine obosit de la munca, fix de despartiri si crize de gelozie.Astea il obosesc mai mult decat munca.

Bafta!

| Nomoreregretstb a răspuns:

Nu cred ca te inseala, ai doar frica asta in creier, but daca chiar te insela nu mai tinea atat de relatie si cand ii propuneai depsartirea nu lupta pentru tine

| Anonim1784628 explică:

Nu m-am exprimat bine, eu l-am cunoscut cu 2 lunii înainte sa fac 15 ani, el pe atunci avea 21. Acum eu am 16 și el 22.