| MiaNaughtyHopes a întrebat:

Am iesit iar in oras cu cativa prieteni printre care si baiatul de care imi place.El o place pe prietena mea dar ea nu prea este interesata.El o ia mereu in brate, o pupa, ii cumpara cadouri etc. dar si cu mine se comporta destul de frumos...si pe mine m-a pupat de cateva ori, m-a luat in brate, s-a bagat in vorba cu mine.Am inceput sa nu-l mai plac,nu vreau sa sufar de fiecare data cand il vad cu prietena mea,dar de fiecare data cand il vad,sentimentele revin...
Nu stiu daca ma place,dar cel mai sigur ma considera doar o simpla "prietena".Nu vreau sa fiu cu el, vreau sa fim doar prieteni mai buni, dar nu prea stiu cum sa ii arat asta ca dupa aia nu vreau sa creada ca il plac.Cum ar trebui sa procedez?

2 răspunsuri:
| elynutzu a răspuns:

Incearca mai intai sa il eviti. poate o sa simta nevoia sa vorbeasca cu tine si asa ii demonstrezi ca nu il placi dar ca ii poti fi o prietena buna, care il asculta cand are nevoie. Sau, nu stiu, eu asa am procedat. Bafta! :*

| Acristinei_Valentin_1998 a răspuns:

Cel mai bun mod de a va imprietenii este sa ii spui acest lucru in fata.