| dancenyng a întrebat:

Am iesit o seara cu un baiat, dar lui i-a placut de prietena mea, si au inceput sa iasa impreuna.Peste un timp insa, el a plecat in armata. Ea la parasit pe data si a spus ca nu vrea sa se intilneasca absolut cu nimeni. Dar seara ea iese cu alti baieti, si vorbeste cu mai multi, numai nu cu baiatul acesta. Acum el a venit din amata si m-a rugat sa o fac pe prietena mea sa iasa cu mine sa ne primblam, si el sa vorbeasca cu ea. El o mai iubeste. Ce ar trebui sa fac? imi puteti oferi citeva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Nu e bine ca te implica pe tine.El crede ca daca odata i-ai ajutat din intamplare se va intampla si de data asta,prietena stie de el,de cum s-au cunoscut atunci si daca nu a tinut, nu s-a meritat si daca s-a intamplat si nu a tinut sigur ea nu mai vrea inca odata acelasi lucru, mai ales ca s-a despartit si mai-mai-mai ales ca iese cu alti baieti, cam "needucata" sentimental vorbind. unele au parte de ceva bun si ii duc in zona prieteniei, apoi se plang ca de ce nu gasesc pe cineva care sa merite.Cel mai bine este sa il faci sa inteleaga situatia..inca ii place de ea daca nu realizeaza si tu poti sa faci doar atat pentru el, nimic mai mult..sa incerce s-ar rani mai mult, decat daca ar realiza singur(ajutat de tine daca vrea) ca nu mai merge sa reaprinzi ceva ce tineai aprins singur.O zi buna!