| smile a întrebat:

Buna am incercat imi multe solutii pentru a scapa de punctele negre si de cosurile de pe fata dar nu am scapat inca de ele. cum pot scapa de ele

Răspuns Câştigător
| Diana_1599 a răspuns:

Pentru cosurile negre te sfatuiesc sa amesteci un albus de ou si putin malai o pui pe fata si lasi sa actioneze apoi te clatesti. uleiul de masline si miera sunt foarte bune, curata si indeparteaza cosurile si tonifiaza pielea.incearca sa te speli in fiecare zi cu un gel de curatare.nu foarte dur cu pielea.incearca ceva de la garnier

2 răspunsuri:
| anka a răspuns:

E nevoie de timp si rabdare. De exemplu stiai ca zincul trateaza cu succes acneea? Se recomanda o doza de 15-20 mg/zi timp de trei saptamani. Poti incerca remediul cu aspirina. Se dizolva 3 pastile de aspirina obisnuita (nu din acelea tamponate) intr-un sfert de cana cu apa clocotita. Se lasa la racit, apoi se inmoaie in mixtura o cotoneta de bumbac, cu care se sterge usor toata fata. Dupa 10 minute, clatiti cu apa calduta. Acidul salicilic din aspirina este un ingredient binecunoscut incorporat in produsele anti-acneice dar si in cele care fac o usoara exfoliere, redand astfel luminozitatea tenului. Masca se poate aplica o data sau de doua ori pe saptamana, dupa nevoi. Daca vrei poti sa incerci masti naturiste.
http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee