| andreeazdm a întrebat:

Am intrerupt liceul acum 2 ani pentru ca am plecat cu parintii in strainatate. Acum as vrea sa ma intorc in tara si sa-mi continui studiile. Anul acesta am implinit 19 ani. Cand am plecat am terminat clasa a 10-a. Mama mea a depus cererea de retragere. As vrea sa stiu cum ar trebui sa procedez si daca singura sansa ar fi seralul sau frecventa redusa. Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta clasei (in cazul tau cl. a XI-a) vei putea continua doar la seral sau cu frecventa redusa, tot la profilul la care ai fost.
In orice caz intereseaza-te la ISJ sin judetul tau, acolo vei afla precis daca poti continua la zi, in liceul la care ai fost ori va trebui la seral sau cu frecventa redusa.

| andreeazdm explică (pentru Ioandelasal):

Am depășit doar cu 2 ani, deci as putea continua la zi? Mulțumesc mult!

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreeazdm):

Atunci poti continua la zi.