| y4smine a întrebat:

In noiembrie 2018 m-am mutat in Spania cu mama dar din motive personale mi-as dori sa ma intorc inapoi in tara la 18 ani ca sa imi termin liceul. Acum sunt in clasa a 10, iar anul trecut am facut doar ultimele 2 semestre (aici sunt 3), cum credeti ca ar trebui sa procedez? Ce ar trebui sa fac? As putea sa mai termin liceul acolo?
Va rog mult, am neaparat nevoie de ajutor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti termina liceul aici, dar trebuie sa-ti incheie macar anul scoalar acolo si apoi sa te transferi si sa termini aici, adica sa lasi o situatie clara acolo, fara corijente, fara absente, fara repetentie.