| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop iar touchscreen`u ala de la laptop - [ bucata aceea care te ajuta sa umblii pe laptop fara maus ] - are un beculet mic.care este stins.cateodata, mi se blocheaza touchescreenu, becul se face rosu, si nu pot sa mai umblu pe laptop decat daca dau restart, sau inchid clapa laptopului...[asta e singura metoda care am gasit-o eu ]. sunt si alte solutii?

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Touchscreen-ul este pentru display-uri gen iPhone, ce ai tu la laptop este touchpad si problema la tine este din cauza supraincalzirii... daca tii palma pe tastatura si este fierbinte inseamna ca am dreptate si nu ai decat sa il duci la service sa ii curete radiatorul si cooler-ul de praf, nu ai idee ce praf se acumuleaza acolo si incep erorile sau se misca greu sau unele componente fac figuri!

| theo_6228 a răspuns (pentru solumaam):

Buna ajuta-ma si pe mine nu ma pot activa pe mesenger de 3 zile nu se poate activa de ce?,,, ce pot sa-i fac imi arata un tabel zice ceva posibil conexiune,,