| stephanixx a întrebat:

Buna\! am mai multe intrebari despre Nokia lumia 520
1. cum pot sa pun ce ton de apel vreau eu
2.cum trimit poze si melodii prin bluetooth
3 de ce nu merge sa ma conectez prin usb la net
4 cum as putea sa ma conectez?
5.de ce nu pot sa imi fac cont pe windows phone ca sa pot lua aplicati?
6 cum pot descarca sau instala whatsapp?
Dau funda mare pls

9 răspunsuri:
| bogleaiulian a răspuns:

Salutare, referitor la tonurile de mesaj te pot ajuta eu :) Faci in felul urmator : Setari>notificari+actiuni>Mesagerie si de acolo iti alegi tonul de mesaj.
Ca sa iti pui ringtonul dorit intri cu cablul de date in pc si introduci melodia in folderul ringtone si ca sa vezi si in telefon downloadezi fiserul acesta http://www.windowsphone.com/......26f54fc25e el iti arata toate melodiile, poze etc ce sunt in telefon, Sper ca te-am ajutat o seara faina!

| Biiia_2513 a răspuns:

Pai nu ti-ai facut cont pe Microsoft cand ai deschis pentru prima data telefonul? Da si trebuia sa iti pui o varsta mai mare gen 40 de ani. Dupa sa intri pe contul de Microsoft la sectiunea ' Familia mea ' si asa ti-l activai.

| Hristu_Steli_1990 a răspuns:

1.exista aplicatia Ringtone Maker, o iei de pe Marketplace, sectiunea Nokia collection. 2.Este o eroare din fabrica, la multe telefoane Nokia Lumia nu merge Bluetooth. 3.Nu stiu, nu am incercat... 6.de pe marketplace, dupa ce iti faci cont

| stephanixx explică (pentru Hristu_Steli_1990):

Faza e ca nu pot sa imi fac cont pe market place si nu stiu de ce sau pe windows phone?

| Roibu_Andreea_1988 a răspuns:

Si sa schimb tonul de mesaj imi spune cineva cum sa fac? asta nu am reusit pana acum sad

| stephanixx explică (pentru Roibu_Andreea_1988):

Pai te duci in setarii ringtones+sounds (adica prima aia de la setari ) dupa selectezi new text or IM si alegi o melodie si gataa

| Roibu_Andreea_1988 a răspuns:

Am spus pentru mesaj nu ton de apel, ca pentru ton de apel stiu, am ringtone maker... pff

| stephanixx explică (pentru Roibu_Andreea_1988):

Pai da ce ti.am explicat mai sus este pentru mesaje laughing

| Bota_Calin_1991 a răspuns:

Sa iti pui ca ton de apel o melodie mp3 iti scoti depe magazin un program se numeste ringtone maker