| Bib a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor!
maine dau test la istorie si degeaba invat nu retin nimic din reforma catolika si bla bla!
va rog urgent ceva idei?
nu vreau sa iau 4!
va rogggggg.

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Nu te duce la scoala. Zi-i mamei tale ca te doare burta, capul sau ce vrei u si cere-i sa te lase sa stai acasa. Si scapi de test macar momentan.big grin

8 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Fa'ti o fituica gen "scara pisicii", adica o bucata de foaie lunga, dar mai ingusta si o impaturesti in asa fel incat sa te ajute sa gasesti informatiile repede.Sau scrieti pe burta, mana cateva cuvinte care iti "produc" idei...eu asa fac de obiceibig grin
Sau roga un coleg care a invatat sa se aseze langa tine si sa-ti dea si tie de pomanahee hee

Bafta.

| catthshshshs a răspuns:

Scoate-ti ideile principale din textul respectiv, un fel de schemawinking

| emy_8408 a răspuns:

Eu copiez mereu la istorie, ma inregistrez pe tel si apoi imi bag casca in urechi, mereu termin prima lucrarea.

| soricica a răspuns:

Nu poti sa retii si tie frica sa nu iei un 4? Nici o problema, treci la copiatsmug. nu te gandi ca te incurajez la asa ceva, dar asta e o solutie in caz de urgenta, aaaa si vezi sa nu devina un obiceiwinking
Bye:*

| maaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Chiuleste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la ora asta nu ai cum sa mai retii big grin te trezesti maine dimineata mai repede si inveti. daca nu asta e, poate te poti inspira de la colegi dar totusi nu te baza pe astabig grin mai bine citeste acol de 3 ori sa ai asa habar despre ce-i vorba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cu constantineasca, nu?laughing love struck hei`. lume cunoscuta pe TPU.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa fi mai atent in clasa, astfel acasa e de ajuns sa citesti lectia de 2 ori si o sti foarte bine. Dar daca nu poti, mergi pe varianta cititului: citeste de 3-4 ori si apoi povesteste. Daca ai omis ceva, reciteste.