| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Ziua mea este la inceputul verii si implinesc frumoasa varsta de 18 aniii big grin Am avut de ales dintre un concediu in afara tarii si un majorat. Desigur, am ales concediul pentru ca nu am mai iesit pana acum din tara. Totusi, mi-as dori foarte mult sa-mi fac un majorat cu vreo 30-35 de prieteni/colegi. Am reusit sa strang din banutii mei aprox. 6 milioane jumatate pana acum. As vrea sa reusesc sa strang 10 milioane macar (maxim 15) si sa inchiriez un apartament, o pensiune mica sau o cabana, ceva in afara orasului si sa cumpar eu bautura si ce mai trebuie in rest. Sunt din Iasi, aveti cumva sugestii pentru locatie, daca stiti vreun local/sala de evenimente/pensiune mai ieftina ca sa imi ramana si bani de consumatie. Nu imi pasa cum arata, atat timp cat pot pune toate stilurile de muzica si pot aduce mancarea si bautura mea. Ideea e sa ne simtim bine.
Astept si idei de majorat, cum a fost majoratul vostru? Cam cat ati cheltuit?
Multumesc mult daca ma ajutati.

2 răspunsuri:
| AndruCriistina a răspuns:

Hmm, in vedere ca nu vrei sa chemi prea multe persoane, de ce nu inchiriezi un local? De exemplu un club sau mergeti la discoteca? De ce nu faci la tine acasa, daca ai casa mare - vila - si mai ales gradina ar merge perfect. Cu siguranta parintii te vor ajuta. Cabana nu iti recomand, pentru ca este vara si la cabana se merge iarna. Nu sunt din Iasi, asa ca nu iti voi da pareri de locuri, sorry. Inca nu am implinit 18 ani, dar din ce am auzit cheltuiesti cam mult. 15 milioane ar fi perfect daca te orientezi si bine. Sau chiar ar mai merge o iesire la gratar, ca sigur va fi cald si este o idee buna. Merge-ti cu toti si pune.ti muzica, cumperi tu bautura si mancarea. Si nu costa nici mult. Sper ca te-am putut ajuta si iti spun de pe acum, LA MULTI ANI :*!

| Mingo a răspuns:

Cabana Bucium este un local foarte frumos unde poti sa-ti faci majoratul, deoarece are mai multe camere si poti pune orice tip de muzica doresti.

Pentru ai contacta poti folosi :
1. Numarul de telefon ( 0741 432 453 )
2. Pe site ( http://www.iasi4u.ro/de-inchiriat-cabana-bucium/ )

Din cate am auzit au niste preturi foarte ieftine si iti vor mai ramane bani destui...

Distractie placut;)