| flowerpower_7420 a întrebat:

Hei TPU.

Vara asta voi implini 18 ani.

Problema este ca, nu imi pot tine majoratul in genul tipic (inchiriat cabana+huge party+bautura), pentru ca, in primul rand, nu am bani sa inchiriez o cabana, si chiar de-as face cumva si as inchiria o cabana, parintii mei ar veni acolo >= nu ar fi nici macar bere de baut (nu exagerez, mama a turbat cand am facut intr-o zi greseala de a-i zice ca am baut o bere).

La alte majorate unde am fost a fost mereu bautura, si MUULTA, si sunt ferm convinsa ca toti invitatii ar ramane cu buza umflata daca nu as da alcool la party( ii cunosc ).

Deci ideea unui party cade din start, din lipsa de spatiu si din cauza faptului ca daca ar fi parintii mei, n-ar fi bautura.

Intrebarea ar fi, ce alte optiuni am de a-mi petrece majoratul?

M-am gandit la un gratar, pentru ca acolo nu ar trebui sa fie ai mei si as putea lua si bautura, dar ar fi cam sec.

P. S: sper ca nu pare ca sunt obsedata sa fie alcool la majoratul meu, dar cunosc tinerii din ziua de azi si stiu ce aiurea ar fi sa ii invit la un majorat unde se serveste... fanta si fursecuri.

Scuze pentru intrebarea kilometrica, si mersi mult pentru orice tip de ajutor.

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Poti sa faci majoratul si undeva intr-un local, un restaurant happy
Nu inteleg cum parintii nu vor deloc bautura, si la banchetul meu dintr-a opta, aveam 14-15 ani a fost bauturalaughing
Faci 18 ani, nu 12...

| push2gl a răspuns:

Undeva la padure cu gratare

| DoOdO a răspuns:

Buna...eu sincer mereu ma gandesc cum o sa fie majoratul meu si sper sa fie o petrecere d pominabig grin.esti intr. o situatie nasoala si foarte enervanta, incearca sa. ti convingi parinrii cu frumosul ca aduci cateva sticle d bere si ca "tu nu bei", dar trebiue pentru ca asa cred ca erau si eu la varsta ta.si daca nu ai bani d inchiriat cabana duceti.va undeva la mare sau thinking dar de ce vin si parintii tai cu tine? ca pana la urma e ziua ta, DOAR O DATA FACI 188888 ANI:d

| flowerpower_7420 explică:

@ toti care m-au sfatuit sa vb cu parintii mei sau s-au mirat ca nu imi dau voie cu alcool, credeti-ma, ca am facut tot ceea ce este uman posibil sa ii conving sa ma lase sa am o petrecere normala, sau sa ii conving ca e NORMAL sa bei la un majorat, dar pur si simplu nu accepta lucrul asta, nu are rost sa insist, ii cunosc.
iar de mers la mare sau intr-un local nu e posibil, la mare nu m-ar lasa, iar daca as inchiria un local ar fi exact aceeasi problema ca cu inchiriatul cabanei.
deci pana in prezent ideea gratarului ramane singura valabila. laughing

| alacuochiialbialbastri a răspuns:

Ideea unui gratar este foarte buna. Daca nu ai vrea ai putea vorbi cu un prieten apropiat la care sa iti faci majoratul... Eventual un prieten care are parintii plecati ori parintii lui sa nu ii cunoasca pe ai tai. Totusi cred ca ideea gratarului intr-o padure undeva este mult mai buna. Obsbig grinaca ai prieten care consuma etnobotanice ori alt tip de droguri sa NU ii duci acolo.Este periculos! Sper ca o sa ai parte de un majorat fericit! La multi ani!happy