| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Nimeni nu ma intelege, toti isi fac o parere gresita despre mine din cauza ca cateodata spun/fac niste lucruri care nu ar trebui sau din alte motive.
Nu stiu ce sa fac, imi pare foarte rau si nu stiu cum sa demonstrez asta, cum as putea sa ii fac pe altii sa isi schimbe parerea?
Ma simt asa de rau ca se intampla anumite lucruri din cauza mea, chiar nu stiu ce sa fac.
P.S.: Daca sunteti prezenti sa stiti ca imi pare foarte, foarte rau, ma simt foarte rau din cauza asta, va rog sa nu ma intelegeti gresit si chiar imi pare rau de lururile gresite pe care le-am facut/zis si va rog sa nu va faceti o parare gresita, vorbesc serios, chiar imi pare foarte rau!

Răspuns Câştigător
| Digital112 a răspuns:

N-are nimic, ma

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce fel de lucruri? Cere-ti scuze pentru ce ai zis si incearca sa numai repeti. Analizeaza lucrurile care i-au suparat si numai aborda subiectul respectiv. In rest, fii tu insati fiindca altfel nu prea are sens. happy

| Digital112 a răspuns:

Da ce-ai facut ma?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Digital112):

Stii bine ma...

| anonim_4396 explică (pentru Digital112):

Daca spui tu... Ok.

| Digital112 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are nimic, ma

| Pricked a răspuns:

Oh, frate!
Skyler, chiar eşti sensibilă.
Oricum, dacă-şi fac ceilalţi o părere greşită depre tine, ce se întâmplă? Treci peste şi lasă-i să trăncăne cât or vrea şi putea.

| lalalalala6323 a răspuns:

Heiii, stai linistita nimeni nu e perfect. Daca ei nu te cred atunci cand spui ca iti pare rau si esti sincera la ei e problema nu la tine.

| MirelaMimi a răspuns:

Ce sa faci? Fi tu insuti! Oamenii care sunt in jurul tau si care stau pe langa tine ar trebui sa te placa pentru cine esti si ar trebui sa te accepte asa cum esti cu tot cu defectele tale. Daca ei nu fac asta inseama ca nu au ce cauta prin preajma ta si ca tu trebuie sa iti cauti alti prieteni.
Daca crezi ca trebuie sa te schimbi atunci schimbate, atunci cand trebuie sa spui ceva, gandeste inainte sa spui acel lucru si incearca sa iti dai seama daca ceea ce vei spune va fi de rau sau de bine.
Daca ei nu vad cat de rau iti pare, inseama ca nici macar nu incearca sa te inteleaga sau sa te ierte.Inseama ca tu trebuie doar sa ii tratezi urat si sa nu ii mai bagi in seama pe cei care nu incearca sa te inteleaga.Chiar si daca sunt parintii tai, eu una asa fac, stau suparata pe ei mult timp pana cand chiar ei vin la mine si isi cer scuze fata de mine.
Nu toti suntem perfecti, dar daca vrem putem fi perfeti, dar cel mai bine este sa fi tu insuti si sa iti ti defectele pentru tine si sa le imparti cu cineva care te poate intelege si care te poate ierta mereu. happy