| wildstrawberry a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Am o rochita de culoare mov-inchis cu sclipici! Cand am probat-o la magazin nu am vazut ca se ia sclipiciul, iar cand am ajuns acasa si am probat-o eram plina de sclipici.Nu stiti ce-as putea face ca sa nu mai cada asa de tare sclipiciul sau nu stiu... poate a-ti trecut prin situatii de genul...Ms frumos!:*

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

E enervant sa mergi la o petrecere ceva si sa fi plina de sclipici...mai bine ai face sa bagi rochita respectiva singura in masina de spalat la un program scurt cu apa rece; o sa ti se ia sclipiciul respectiv si o sa fie destul de frumoasa si fara(mi s-a intamplat si mie si nu cred ca ai ce sa-i faci altceva). Asta e...altadata ar fi mai bine sa-ti alegi ceva mai simplu fara sclipici sau strasuri, stiu ca optam pentru ele deoarece sunt de efect. Sper sa-ti fi fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

1. du-te la vana\dus si scutur-o bine pana i se duce tot sclipiciul
2. da cu fixativ pe ea.
3.bag-o in masina de spalat[dar nu cu haine ca se umple si alea de sclipici]\spal-o cu mana :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu aveam un tricou asa si la prima spalare a cazut din el... sfat! spala rochita cu alte haine dealetale sau singura la spalat sclipicul cade si se pune pe alte haine mult noroc!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa o speli pana cade tot sclipiciul. de mai multe ori