| bianca898 a întrebat:

Cum îți pot da seama dacă ești introvertit, extrovertit sau ambivert?

2 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Sa citesti pe internet trasaturile fiecarui tip si vezi unde te incadrezi

| Madaxo97 a răspuns:

Pe scurt, introvertit înseamnă timid, dar nu antisocial, mai retras, nu prea ii place sa vorbească cu lumea, ii place sa stea mai mult singur, are putini prieteni
Extrovertit e opusul, adica ii place sa aiba mulți prieteni, sa socializeze, îi e mai ușor sa comunice, ii plac schimbările, ieșirile etc
Ambivert înseamnă ca ești între cele doua, nu ești nici introvertit, nici extrovertit, esti undeva la mijloc