| nicolle6177 a întrebat:

Bună,am nevoie de ajutorul vostru.De fiecare,în prima zi când îmi vine menstruația ma simt groaznic(a început în vara).Am grețuri,vomit și ma doare îngrozitor burta, pana nu vomit nu mi trece(de menționat ca n am făcut niciodată analize de sânge). Dacă vi se întâmplă și vouă chiar as vrea sa știu pentru ca tind sa cred ca doar mie mi se întâmplă.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti lua un calmant, analizele se fac 1 data pe an la doctorul de familie

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu e normal sa ai astfel de stari. Da, nu te simti bine in perioada aceea, este adevarat, dar trebuie tinut cont de faptul ca nu e normal sa te simti atat de rau. Mergi la un control ginecologic. De multe ori persoanele care se simt foarte rau in timpul menstruatiei au o problema, de exemplu endometrioza. Bafta si sper sa fie ok.

| Crescent a răspuns:

E normal sa nu te simti bine la menstruatie. Si eu ma simt groaznic atunci. Ma doare capul, burta, nu am chef de nimic si cateodata mi se face si rau.
Daca tu totusi vrei sa te linistesti ai putea sa faci analize, dar mie mi se pare normal. In orice caz ai putea sa iei niste pastile