| Ianna33 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Eu si cateva colege ne-am gandit sa infiintam un fel de club la care sa se discute in special teme ce tin de filosofie. Problema e ca nu stim inca ce nume sa ii punem. Puteti sa-mi dati cateva idei?

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anamnesis, ori dacă nu-ţi place, deşi e un termen filozofic care "sună"bine, sfatul meu e să iei dicţionarul de filozofie şi să cauţi acolo un cuvânt potrivit.

| princessmary a răspuns:

Daca suntetsi numai fete asa:folosso girl
daca suntetsi tot felul (fete+baieti) filosso kids sau lumea filosofica
daca sunteti si adulti:filosso good
sau daca nu va place nici una : Universul Filosofic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Club Noica"