| DenisaDeny2008 a întrebat:

Bună! Am nevoie de câteva sfaturi, aș vrea sa știu dacă un coleg de clasă mă place. L-am văzut de mai multe ori în ore uitându-se la mine și când mă uitam la el întorcea capul, am aflat că prietenii lui din alte orașe mă cunosc, e rușinos în preajma mea, știe mai multe amănunte despre mine decât cea mai bună prietenă a mea și unele lucruri nici nu i le-am spus, cu toate că îmi dă mesaj foarte rar, uneori îmi cu niște pretexte de genul,, x mi-a zis să iti scriu" sau,, y mi-a zis sa te întreb...", la școală se comportă frumos cu mine, ma ajuta fără sa ii cer ajutorul și îmi ia apărarea în fata profesorilor, de 1 martie a dat un mărțișor mult mai frumos decât celorlalte fete, le întrebă pe prietenele mele dacă sunt bine, m-a intrebat de mai multe ori pe cine plac, sau care e primul baiat la care ma gandesc, sau cine e cel mai dragut baiat pe care il cunosc, pe ngl mi-a scris si ca,, te plac" si mi-am dat seama ca era el pentru ca in momentul in care am primeam mesajele doar el vazuse story-ul și cu toate astea de ziua mea nici măcar nu mi-a scris un mesaj cu,, la mulți ani" iar el știa de ziua mea ca a văzut postarile de pe insta, am văzut ca în ziua aia scria dar tot nu am primit nici un mesaj și asta m-a făcut sa cred ca nu ii pasa. Voi ce credeți?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti mai indrazneata, atunci intreaba-l!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că te place, și este bine să nu pierzi ocazia. Prietenia și iubirea se cultivă și se dezvoltă. Poate fi un mic foc de paie, ceea ce se întâmplă des la vârsta voastră, sau ceva ce se poate dezvolta într-o relație de lungă durată. Acum mingea e la tine.

| sammie a răspuns:

Da, te place.

| literallythesamebruh a răspuns:

Discută cu el. Din câte se pare, îți dă semnele aferente și încearcă să îți dea de înțeles că dorește să comunicați. De acolo, vedeți voi ce faceți mai departe.