| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste idei. Eu sunt in Italia cu prietenul meu si nu cred ca putem merge acasa de sarbatori. Problema e can u stim ce sa facem de craciun pentru ca aici in Italia craciunul nu e ca la noi, practic e ca o sarbatoare obisnuita. Nu avem nici o idee despre ce am putea face, luand in considerare faptul ca toti prietenii de aici sunt plecati in Romania sau la rude. Ramane sa facem doar noi doi ceva sau sa mergem undeva, dar nu avem idei. Nu poate sfatui cineva? Multumesc mult. pup

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergeti la un restaurant cu profil romanesc.

| EvaneSScence a răspuns:

Daca tot nu aveti prieteni, incercati sa simtiti Craciunul cat de cat ca acasa. Ma refer sa faci sarmalute, friptura de porc, cozonac daca stii, sa decorezi frumos casa si sa simtiti si miros de brad. Craciunul e in familie, stati acasa happy

| rekinu94 a răspuns:

Da ar fi ceva... Sa incercati sa faceti atmosfera din casa,sa fie ca aici,Sa dati mesaje de Craciun tuturor, Sa iesiti in oras, Acasa sa ascultati colinde, Multe chestii nu ati prea putea face pentru ca in Spiritul Craciunului intrati cand sunteti cu familia alaturi, sa va puteti face cadouri de exemplu, cadouri reciproce...Nu stiu ce sa zic fara familie nu prea exista Craciun.
Nu ramane decat sa va petrecti cu prietenii de acolo,dar daca ai zis ca tot sunt plecati nu prea ai ce face, doar colinde, sa va faceti cadouri reciproce intre voi, si prajituri, cam atat.
Sau sa va cazati undeva in Spania unde e distractie...