| Nicoleta1621 a întrebat:

Eu cu prietenul meu ne-am gandit sa facem craciunul undeva la munte. dar nu ne putem decide unde anume.suntem din iasi, imi puteti spune o locatie unde ati fost si de ce va place acolo? Unde am putea merge? cel care da mai multe idei primeste funda.multumesc.

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Exista la Tusnad o cabana micuta numita "La moara la Fagadau"; e situata chiar pe malul Oltului,atat de aproape incat auzi fasaitul apelor curgand in linistea noptii si vezi,daca esti treaz, fulgerand luminile de la trenul ce trece printre copaci spre Bucuresti pe celalalt mal al raului.E o casuta curata,cu gazde primitoare si amabile,situata in plina padure; peisajul e minunat, linistea desavarsita, si utilitatile la indemana.In curtea casei,foarte aproape de apa,proprietarul a incropit niste mini-camere,in antale -butoaie mari-foarte vechi,dotate cu toate inlesnirile care pot face din ele adevarate cuibusoare de petrecut departe de lume, o seara in doi. Daca vreti sa fiti singuri cu voi insiva si cu tot ce poate oferi mai plcut natura, mi se pare ca ar fi locatia potrivita.Sejur placut!

| Minnie a răspuns:

Http://www.turistinfo.ro/

Oricum, este foarte tarziu si orice vei gasi (daca vei gasi) vor fi foarte scumpe. Eu am platit revelionul din septembrie cand erau mici preturile. Vara se cauta si se plateste vacanta de iarna. Vara sunt mult mai mici preturile si ai de unde alege.

| Nicoleta1621 explică (pentru Minnie):

Am observat ca la majoritatea scrie unde am ccautat ca nu mai am camere libere.ca prietenul meu zicea ca gasim atunci, sa numai sunam sa ne facem programare, dar.nu stim ce sa facem? tu ce zici multumesc mult:*

| Minnie a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Ce sa zic? Exact asa cum ti-am spus. Camerele de Craciun si Revelion s-au dat de mult. Nu mai gasesti nimic acum sau ce gasesti sunt conditii nasoale sau foarte scump. Este totusi decembrie, in 3 saptamani este Craciunul.

| Nicoleta1621 explică (pentru Minnie):

Tu unde mergi? in ce zona?

| andrecool a răspuns:

Poti merge la Bicaz, in judetul Neamt.La Sinaia e frumos, la Brasov, la Busteni! De sugerat e Bicazul acolo m-am nascut dar e minunat.Peisajul,aerul!

| Nicoleta1621 explică (pentru andrecool):

NU stii si ceva cazare daca tot esti de acolo niste cabanute.sau ville., multumesc,.