| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste ideihappy vreau sa-mi dati exemple de ceva experimentehappy [vulcan care erupe, apa care urca intr-un pahar - astea le stiu:p ]. Cat mai multe idei. daca se poate, dau funda pentru cele mai bune :*! [scuzati categoria e cea mai cautata]

1 răspuns:
| iLuzye a răspuns:

Modelezi un vulcan din plastilina, in el pui un recipient cu vin rosu, il bagi intr-un borcan, torni apa, si din cauza ca vinul e mai usor ca apa va urca precum un fumulet; iar vulcanul modelat va parea ca fumega.