| TaraXdd a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si sper sa ma ajutati. Cum pot trata amenoreea cauzata din pricina unei slabiri si a dependentei de sport? (am 13 ani si din cauza ca am slabit de la 48 la 41 kg si pot spune ca sunt dependenta de sport, il fac prea in exces, am ramas fara ciclu de mai bine de jumatate de an).Am nevoie de sfaturi, vreau sa revin cu picioarele pe pamant.Am facut si analizele si am lipsa de fier (anemie). Credeti ca daca iau fierul si o las moale cu sportul o sa-mi revin?(nu vreau sa iau hormoni :-s ) Orice sfat mi-ar fi benefic... daca a-ti trecut prin asa ceva...Va multumesc si ofer funda. kiss

1 răspuns:
| AlexxandraM a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a lua ceva vitamine (Fe, Ca, K B etc), prin a manca sanatos si a gasi altceva de facut in afara de sport cum ar fi sa inveti sau sa joci un joc pe calculator, sa citesti despre ceva ce iti place gasesti tu ceva.Succes! :*