| TaraXdd a întrebat:

Am si eu o problema. Am 13 ani si din decembrie m-am hotarat sa slabesc si am slabit (48kg -41kg), dar de atunci nu mai am menstruatie.Am facut analizele si am lipsa de fier (anemie). Doctora mi-a prescris niste vitamine,niste calciu,fier si a spus ca daca nu o sa-mi vina o sa-mi dea ceva cu hormoni parca Utrogestan.
Acum intrebarile mele sunt :
-Ce credeti ca ar trebui sa fac? Mi-e frica sa-l iau pe cel cu hormoni,deoarece l-a luat si mama si ea acum trebuie sa se penseze mai mereu in barba.
- O sa ma ingras daca iau atatea vitamine, si mai ales de la hormoni?

Scuzati-ma daca v-am plictisit, dar am nevoie de sfaturi... FUNDA kiss

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Am patit exact acelasi lucru cand am slabit. Nu mi-a mai venit vreo 3-4 luni, dar apoi, dupa ce am reinceput sa mananc ceva mai echilibrat, a revenit la normal. Iti recomand ca dupa ce ai slabit, sa incepi sa mananci normal, iar in cateva luni o sa se regleze. Daca nu, atunci poti incepe sa urmezi un tratament. Nu cred ca iti va influenta in vreun fel greutatea.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce naiba sa vrei sa slabesti cand ai 48 de kg straight face

| bybyshor18 a răspuns:

O data ce doctorita ti le-a prescris nu cred ca o sa se intample nimic rau...mai ales atata timp cat tu duci lipsa de acele vitaminewinking